Co powinno zawierać serum dla osoby po 40?

Osoba po 40 powinna przyjrzeć się wypracowanym nawykom pielęgnacyjnym oraz dodać do pielęgnacji aktywne składniki, które pozwolą zachować młodzieńczy blask.

Czym wyróżnia skóra twarzy po 40? Ciekawostki

Skóra twarzy osoby po 40 widocznie pokazuje objawy przemęczenia, stresu oraz nieprzespanych nocy. Po 40 częściej widoczne są już linie mimiczne i zasinienia, natomiast skóra traci jędrność i dotychczasowy blask. Jest to związane z faktem, że skóra z wiekiem produkuje mniejszą ilość lipidów, czego objawem jest nadmierna suchość i szorstkość skóry. Z kolei spadek ilości kolagenu powoduje zanik owalu twarzy i wzrost ilości zmarszczek. Natomiast osoby, które lubiły słońce dodatkowo mają kłopot procesem fotostarzenia, który objawia się w postaci przebarwień czy nierównomiernego kolorytu.

Jakie zmiany powinny dotknąć skórę twarzy po 40?

Przede wszystkim skóra twarzy po 40 wymaga mocnej stymulacji na każdym etapie pielęgnacji. Z tego powodu produkty myjące powinny być oparte na kwasach owocowych(np. glikolowym, mlekowym lub jabłkowym). Odpowiednio dobrane kosmetyki doskonale oczyszczają skórę, stopniowo złuszczają zrogowaciałe komórki naskórki oraz nawilżają skórę. W wybieranych produktach powinny znajdować się dodatkowe substancje aktywne.

Jakie składniki są skuteczne w pielęgnacji skóry twarzy po 40?

Decydując, jakie serum do twarzy po 40, warto zwrócić uwagę na skład produktu. Po 40. roku życia utrata jędrności skóry jest coraz bardziej widoczna, a stopień utraty jędrności uzależniony jest od wcześniejszej pielęgnacji i dbałości o skórę twarzy. Podstawą pielęgnacji skóry twarzy to przede wszystkim ochrona UV i antyoksydacja. Jest to ważne, gdyż wolne rodniki i nadmiar słońca są przyczynami zmarszczek i wiotczenia skóry. Dlatego też w pielęgnacji skóry twarzy powinno stosować się produkty ze składnikami takimi jak:

  • silne przeciwutleniacze(np. witamina C czy kwas ferulowy);
  • kwasy AHA(stymulują skórę do produkcji kolagenu i odbudowy);
  • retinol(poprawia jakość i gęstość skóry oraz wygładza zmarszczki).

Odpowiednie serum, które jest bombą składników aktywnych to podstawowy produkt w walce z przedwczesnym starzeniem skóry. Zanim jednak zaczniemy stosować serum warto zadbać o regularne złuszczanie skóry, gdyż martwe komórki naskórka uniemożliwią przenikanie aplikowanych kosmetyków. Regularne złuszczanie przywraca skórze blask oraz pozwala na lepsze i głębsze wchłanianie się kolejnych produktów. Serum to produkt, który wspomaga rutynową pielęgnację skóry oraz pomaga w poprawie jej wyglądu. Serum do twarzy po 40 potrafi:

  • zwalczać drobne linie i zmarszczki czy przebarwienia;
  • zapobiec odwodnieniu skóry;
  • zapewnić zdrowo wyglądającą skórę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *