Jak należy nakładać puder brązujący?

W świecie makijażu pojawiają się nowe trendy, jeśli chodzi o różne techniki, które są wykonywane i które stanowią boom. W dzisiejszym makijażu nie może zabraknąć pudru brązującego, ponieważ to właśnie on nada twarzy znacznie więcej kształtu i podkreśli makijaż jako taki. Poza tym nie trzeba chodzić do solarium i można z niego korzystać o każdej porze roku.
Ponadto, puder brązujący należy nakładać w ściśle określonych miejscach i obrysowywać nim twarz. Powinny być one również w odcieniach współgrających z kolorem skóry i nie powinny być dużo ciemniejsze niż jej odcień. Podkład powinien być nakładany w bardzo subtelny sposób, bez użycia dużej ilości produktu, tak aby wyglądał na twarzy bardzo naturalnie.

Jaką funkcję pełni puder brązujący?

Puder brązujący to produkt stosowany w makijażu, który zazwyczaj używany jest latem, jednak wiele osób używa go o każdej porze roku, aby nadać całej stylizacji bardziej podkreślony i brązowy wygląd.  Zadaniem pudru brązującego jest nadanie twarzy wyrazu i sprawienie, że będzie wyglądała na opaloną, tak jakby to był naturalny efekt działania słońca. Ponadto zwykle stosuje się go na bardzo specyficznych obszarach twarzy, a czasem także na ciele, np. w okolicach dekoltu.

Z drugiej strony, ten produkt do makijażu jest znacznie ciemniejszy niż podkład czy róż do policzków, dzięki czemu można go dopasować do odcienia skóry danej osoby. Zazwyczaj pudry te mają odcienie lub pigmentację pomiędzy pomarańczowym a brązowym, które są stosowane w określonych obszarach aplikacji. Niektórzy jednak używają tego produktu na całą twarz jako podkładu, co nie jest prawidłowe, ponieważ zadaniem pudru brązującego jest stosowanie go na określone obszary twarzy w celu ich podkreślenia.

Kiedy zaleca się stosowanie pudru brązującego? Wiedza

Szczególnie ten produkt może być stosowany o każdej porze roku, ponieważ stał się jednym z najważniejszych etapów w strukturze makijażu. Wielu wizażystów uzależniło się od tego produktu, dzięki czemu nigdy nie może go zabraknąć w stylizacji i nie ma znaczenia, czy jest to zima, czy inna pora roku.

Jednak inni używają tego produktu przede wszystkim w sezonie letnim, kiedy słońce jest bardziej intensywne, co sprawia, że produkt ten jest o wiele bardziej atrakcyjny. Z drugiej strony, nie oznacza to, że nie można go stosować w sezonie zimowym, ponieważ będzie pasował do makijażu, w którym użyto tego produktu.

W jakich miejscach na twarzy należy stosować pudry brązujące?

Pudry brązujące stosuje się zazwyczaj w bardzo specyficznych miejscach, czyli tam, gdzie twarz jest bardziej wyrazista, a poza tym, że pomoże to znacznie lepiej zdefiniować te obszary, stosując ten produkt w miejscach, o których powiemy, zauważysz różnicę, jaką ten produkt czyni.

Podobnie, obszary stosowania pudru brązującego znajdują się z boku czoła, łącząc się z kośćmi policzkowymi i linią włosów. Stosuje się go również na podbródku i po bokach podbródka, co poprawia wygląd struktury twarzy. Na koniec nakłada się go po bokach nosa, tak aby wyglądał jak idealny nos. Można je jednak stosować również na niektórych obszarach ciała, np. na klatce piersiowej.

Wskazówki dotyczące nakładania pudrów brązujących.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, jak dobrze nałożysz puder brązujący i jak naturalnie będzie on wyglądał. Jednym z nich jest rodzaj stosowanego pudru brązującego oraz jego odcień – pomarańczowy lub brązowy – pamiętaj, że musi on pasować do odcienia Twojej skóry. Ważną rolę odgrywa także narzędzie, którego używasz do nakładania.

Użyj pędzla do konturowania.

Istnieją różne rodzaje pędzli, ale najważniejsze jest, aby używać pędzla do konturowania i aby miał on bardzo miękkie włosie, dzięki czemu produkt znacznie szybciej się rozprowadza i pozostawia naturalne wykończenie.

Weź odrobinę produktu.

Ilość produktu również odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ nie należy go nadużywać i należy pamiętać, że mniej znaczy więcej. Ponadto, jeżeli odcień Twojej skóry jest znacznie jaśniejszy niż kolor bronzera, najlepiej użyć bardzo małej ilości produktu.

Dokładnie rozprowadź.

Kolejnym kluczowym elementem, który sprawi, że bronzer będzie wyglądał perfekcyjnie, będzie jego roztarcie, ponieważ nie chcemy, aby nasz makijaż wyglądał na niejednolity i aby niektóre obszary były znacznie ciemniejsze od innych. Idealnym rozwiązaniem jest nałożenie odrobiny produktu na pędzel i rozpoczęcie mieszania go w odpowiednich miejscach kolistymi ruchami, bez tworzenia plam na twarzy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *