Jak często robić peeling twarzy.

Peeling to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Jego regularne stosowane pozwoli poprawić nam kondycję oraz wygląd naszej cery. Wielu z nas niestety zapomina o jego stosowaniu przez co skóra jest poszarzała z nadmiarem zrogowaciałego naskórka co nie wygląda estetycznie. Dlatego jeśli nie stosujesz w swojej pielęgnacji domowej peelingu koniecznie to zmień.

Co to jest peeling i jakie ma działanie dla naszej skóry? Wiedza którą warto znać

Peeling to preparat, którego głównym zadaniem jest usunięcie poprzez złuszczenie obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka. Poprzez złuszczenie dochodzi do odblokowania ujść gruczołów łojowych co zdecydowanie zmniejsza nam pojawianie się zaskórników. Skóra po takim zabiegu jest gładsza, promienna oraz przygotowana do dalszych etapów pielęgnacji. Regularne wykonywanie peelingów działa także odmładzająco, gdyż pomaga wypłycić pierwsze oznaki starzenia się skóry ( zmarszczki). Skóra po peelingu ma dużo lepszą wchłanialność składników odżywczych z preparatów na nią nałożonych ( sera, kremy, maski). Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje peelingu : gruboziarnisty, drobnoziarnisty oraz enzymatyczny. To właśnie ten ostatni zalecany jest do stosowania na skórę twarzy. Jest on bardzo łagodny a zarazem skutecznie radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem, który zostaje rozpuszczony za pomocą enzymów ( np. papaja , ananas) zawartych w kosmetyku. Nie zawiera on żadnych drobinek, które mogłyby podrażniać naszą cerę.

Jak często robić peeling twarzy?

Peeling twarzy powinien być wykonywany raz w tygodniu. Zbyt częste poddawanie twarzy temu zabiegowi może spowodować jej podrażnienie oraz naruszenie naturalnej bariery ochronnej naszej skóry. Jeśli posiadamy bardzo wrażliwą cerę skłonną do podrażnień to peeling możemy wykonywać nawet raz na 14 dni. Peeling warto wykonać przed nałożeniem na twarz maseczki, gdyż ułatwi to jej wniknięcie do skóry ( otwarte pory). Jeśli mamy uszkodzony naskórek lub na naszej skórze znajdują się aktywne stany ropne czy wysypka to omijamy dany fragment skóry bądź rezygnujemy z wykonania zabiegu.

Jak wykonać peeling twarzy?

Jeśli zdecydujemy się na peeling drobnoziarnisty, gomage to na oczyszczoną wilgotną skórę twarzy wmasowujemy delikatnie produkt, a następnie zmywamy go dokładnie wodą. W przypadku peelingu enzymatycznego wystarczy nałożyć jego cienką warstwę na skórę, a następnie zmyć wodą ( jeśli chcemy to możemy produkt przemasować na skórze).

Peeling to idealny sposób na odświeżenie skóry w zaciszu domowym. Ponadto możesz go przygotować sam w zaledwie 5 minut z naturalnych produktów jakie posiadasz w domu. Skóra potrzebuje złuszczenia zalegających martwych komórek rogowych naskórka, dlatego warto wykonywać ten zabieg regularnie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *