Chirurgia kosmetyczna po zabiegu bariatrycznym.

Dzięki chirurgii bariatrycznej osoby z nadwagą mogą stracić do 70% masy ciała. Operacja ta jest wykonywana w sytuacji, gdy utrata wagi poprzez dietę lub ćwiczenia jest niemożliwa. Chirurgia bariatryczna nie jest końcem procesu leczenia. Kiedy dochodzi do tak drastycznej zmiany sylwetki pacjenta, normalnym zjawiskiem jest występowanie różnych następstw estetycznych, które wpływają na estetykę pacjenta. W takich przypadkach stosuje się chirurgię bariatryczną, rekonstrukcyjną operację estetyczną, której celem jest napięcie tkanek i usunięcie nadmiaru skóry.
Chirurgia bariatryczna po operacji przyczynia się również do poprawy zdrowia emocjonalnego pacjenta. Dzieje się tak dlatego, że powstałe efekty uboczne, takie jak obwisła skóra, mają negatywny wpływ i mogą pogorszyć samoocenę danej osoby. W tym artykule omówimy niektóre z najczęstszych zabiegów wykonywanych po operacji bariatrycznej.

Abdominoplastyka.

Abdominoplastyka to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych po znacznej utracie wagi. Operacja abdominoplastyki może być różnego rodzaju, w zależności od potrzeb każdego pacjenta. Można więc wyróżnić proste operacje, w których usuwa się tylko nadmiar skóry, oraz bardziej złożone, w których zmienia się położenie pępka lub rozciąga mięśnie brzucha w celu uzupełnienia konturu.
Blizna po tej operacji jest zwykle umieszczana w dolnej części, w okolicy pępka. Należy pamiętać, że mogą być pacjenci, którzy utracili pępek z powodu nadmiernej utraty wagi. Wybór metody abdominoplastyki nie jest kwestią gustu, lecz zależy od wagi i stanu zdrowia pacjenta. Zabieg będzie wymagał znieczulenia ogólnego i potrwa od 2 do 4 godzin. Konieczne będzie pozostanie na noc w szpitalu.
W okresie pooperacyjnym pacjent będzie miał założone dreny, które należy opróżniać z domu dwa razy dziennie. Utrzymają się one przez tydzień, a następnie zostaną usunięte. W przeciwnym razie staraj się nie podnosić niczego cięższego niż 5 kg, a po kilku tygodniach będziesz mógł bez problemu wrócić do pracy w biurze.

Liposukcja.

Liposukcja jest również jedną z najbardziej popularnych technik ze względu na jej powszechne stosowanie przez wiele sławnych osób. Zasadniczo liposukcja to technika, w której najbardziej uporczywe złogi tłuszczu są usuwane poprzez odsysanie za pomocą rurek, jak to ma miejsce w przypadku drpuig.com/liposukcja. Innym aspektem, który sprawia, że liposukcja jest popularnym zabiegiem, jest to, że można ją wykonywać na wielu częściach ciała, od brzucha po plecy, szyję, kostki i kolana. Rurki ssące są wprowadzane przez skórę przez małe nacięcia. Po odzyskaniu ciała są one całkowicie niezauważalne, więc nie musisz się martwić. Ważne jest, aby traktować liposukcję jako zabieg uzupełniający.
Oznacza to, że liposukcja jest specjalnie zaprojektowana do pozbywania się uporczywego tłuszczu, który jest tak trudny do usunięcia, jednak nie napina ona skóry, dlatego powinna być wykonywana w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak wspomniana wcześniej abdominoplastyka lub dowolny rodzaj liftingu twarzy.

Lifting ud.

Celem liftingu ud jest usunięcie zwiotczałej skóry, która pozostała na nogach w okolicy mięśni. Dzięki temu liftingowi będziemy w stanie wyeliminować wiotkość skóry poprzez jej rozciągnięcie. Podniesienie uda pozwoli nam odzyskać i potwierdzić kontur nogi, eliminując wszystkie problemy, które mogą wynikać z nadmiaru skóry pozostającej w tej okolicy. Podniesienie nóg to operacja trwająca około dwóch godzin, która w zależności od sytuacji może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Nie jest to skomplikowana operacja, polega po prostu na całkowitym usunięciu tłuszczu poprzez liposukcję ud, a następnie ponownym wymodelowaniu wewnętrznej strony ud w celu uzyskania napiętego i proporcjonalnego wyglądu.

Mastopeksja. Wiedza

Poprzez zabieg kosmetyczny mastopeksji uzyskuje się podniesienie piersi. Dzięki temu uniesieniu uzyskamy bardziej okrągłe piersi, o bardziej stożkowatym i wystającym wyglądzie, co w wielu przypadkach jest podobne do zmniejszenia piersi. W tym przypadku usuwana jest jedynie skóra, a tkanka piersi zostaje zachowana. Ten rodzaj tkanki będzie repozycjonowany i przebudowywany aż do uzyskania pożądanego kształtu. Jeżeli kobieta ma mało tkanki piersiowej, może zdecydować się na wszczepienie implantów w celu zwiększenia rozmiaru miseczki.
Ta operacja chirurgii kosmetycznej jest niezbędna w przypadku utraty dużej ilości kilogramów. W zależności od tego, jak dużo schudłaś, jest całkiem prawdopodobne, że piersi będą obwisłe, a nadmiar skóry będzie powodował dyskomfort. Mastopeksja nie tylko poprawia estetykę piersi, ale także sprawia, że pacjentka czuje się o wiele bardziej komfortowo ze swoimi piersiami. Powiększenie piersi poprawia samoocenę wielu kobiet i staje się niezbędne, gdy doszło do utraty wagi. Jedna z operacji chirurgii estetycznej, która najbardziej poprawia sylwetkę nawet po założeniu ubrania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *