Czy dla włosów kręconych korzystne jest mycie ich wyłącznie odżywką?

Kręcone włosy są jednymi z najbardziej seksownych i kobiecych włosów, jakie można spotkać, a także są bardzo uniwersalne. Jednak ci, którzy mają przyjemność urodzić się z takimi lokami, wiedzą, jak trudno jest utrzymać je w dobrej kondycji.

Dlaczego nie zaleca się mycia szamponem włosów kręconych? Ciekawostki

Mimo że szampony pozostawiają włosy czyste, miękkie i lśniące, mogą zawierać wiele szkodliwych składników, które zamiast pomagać, wysuszają włókno włosa i skórę głowy, powodując uszkodzenie i łamliwość włosów oraz zwiększają produkcję oleju we włosach. Jakie metody są najbardziej odpowiednie do mycia włosów kręconych?
Istnieją trzy najczęściej stosowane metody mycia włosów kręconych. Najczęściej stosowane są trzy z nich.

  1. Pre-Poo: to czynności, które wykonujemy przed myciem, np. olejki do włosów bardzo suchych, nawilżające i regenerujące maseczki do włosów lub te domowe zabiegi przeciw puszeniu się włosów, które chcesz wykonać.
  2. Co-Wash: polega na myciu włosów wyłącznie odżywką i jest najczęściej stosowana na włosach kręconych, ponieważ głębiej nawilża włosy, które mają tendencję do przesuszania się.
  3. Klarowanie: odbywa się poprzez mycie włosów szamponem klarującym, który jest szamponem siarczanowym i oczyszcza włosy nie tylko z pozostałości szamponu z parabenami, jeśli został użyty, ale także z zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak kłaczki i kurz.

Główne korzyści wynikające z mycia włosów kręconych samą odżywką.

Ponieważ w większości przypadków włosy kręcone są z natury bardzo suche, mycie ich samą odżywką zapewnia im głębsze nawilżenie, zapobiegając powstawaniu loków, które stają się trudne do opanowania, a także pozwala uniknąć niewłaściwego traktowania.

Jak myć włosy kręcone używając samej odżywki?

Znajdź świetną markę odżywek.

Poszukaj taką odżywkę, która może być stosowana samodzielnie do mycia głowy, czyli zawiera w swojej formule środki myjące oraz nie zawiera siarczanów, parabenów i silikonów. Znajdź produkt zawierający olejek arganowy, który jest korzystny zarówno dla skóry, jak i dla włosów i jest znany jako “płynne złoto”, a także ekstrakt z wanilii i migdałów, który nawilża włosy od nasady aż po same końce, nadając im piękny kształt loków i idealnych spiral.

Pozwól włosom się przyzwyczaić.

Na początku możesz mieć wrażenie, że Twoje włosy nie są wystarczająco czyste, więc możesz zacząć od mycia szamponem klarującym co kilka myć, a następnie rozłożyć je w czasie, gdy Twoje włosy się do niego przyzwyczają.

Dobrze wetrzyj odżywkę w skórę głowy.

Przed rozpoczęciem spłukiwania należy dokładnie wcierać odżywkę w skórę głowy przez kilka minut. Należy pamiętać, że płukanie może trochę potrwać, ale należy je wykonywać z dużą dozą cierpliwości, aby uzyskać pożądane wykończenie.

Masuj mieszki włosowe.

Jednocześnie masuj mieszki włosowe, aby stymulować wzrost włosów, zwłaszcza jeśli chcesz mieć długie włosy o idealnych falach i lokach.

Nałóż odżywkę na włosy od końcówek do połowy ich długości.

Innym sposobem nakładania odżywki jest umycie włosów u nasady dużą ilością wody, aby usunąć z nich olej i zanieczyszczenia, ale nie tak agresywnie jak szamponem, a następnie nałożenie odżywki od końcówek do połowy długości.

Spłucz i rozczesz.

Dokładnie usuń odżywkę i wysusz włosy, nie ściskając ich zbyt mocno. Możesz pomóc, używając kremu do stylizacji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *