Porady, jak uniknąć gazów i dyskomfortu w brzuchu.

Niezależnie od pory roku, zawsze mamy co świętować. Robimy wszystko, aby cieszyć się świętami w gronie rodziny, przyjaciół, a przede wszystkim rozkoszując się smakołykami sezonu. Objadamy się jedzeniem, napojami i deserami, i cieszymy się tym, nawet jeśli czasem nie czujemy się tak dobrze, jak byśmy chcieli.
Te przejedzenia i nadmiary mają swoje konsekwencje w naszym organizmie, a najczęstsze z nich to gazy, dyskomfort w brzuchu i obrzęk brzucha. Jesteśmy pewni, że już myślisz o tym, jak ich uniknąć lub je zwalczyć. Tym razem podpowiemy Ci, jak to zrobić za pomocą naturalnych środków.
Ale dlaczego mamy gazy? Ponieważ spożywamy pewne tłuste i ciężkie pokarmy, ale także dlatego, że nadmiernie objadamy się jedzeniem i piciem, co w końcu wpływa na trawienie pokarmu. Objawy to wzdęcia, odbijanie i wzdęcia, a nawet dyskomfort w brzuchu, bo nadymamy się jak balony.

Jak uniknąć gazów i dyskomfortu w brzuchu – rozwiązania i ciekawostki.

Aby zmniejszyć gaz i dyskomfort żołądka, i zwalczać jego objawy, można uciec się do kilku prostych środków, które są zawsze w zasięgu ręki w każdym domu, i które nie są szkodliwe dla zdrowia, ponieważ są naturalne.
Poniżej znajduje się lista niektórych z nich oraz wskazówki, jak z nich korzystać.

 1. Czosnek.
  Okazuje się, że nie tylko jest wspaniałą przyprawą do potraw, ale również pomaga poprawić trawienie i kontrolować gazy żołądkowe. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy spożywać go na świeżo, dodawać do sałatek. Aby uniknąć silnego oddechu, możesz włączyć do swojej diety ząbek czosnku przed pójściem spać.
 2. Sok z cytryny.
  Cytryna jest lecznicza na wiele sposobów, jest naturalnym źródłem witaminy C i zawsze była brana pod uwagę w leczeniu dróg oddechowych. Picie go przed i po każdym posiłku pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, ograniczając w ten sposób powstawanie gazów.
 3. Rumianek.
  Rumianek ma działanie rozluźniające i w ten sam sposób działa na żołądek, zapobiegając skurczom jelit i poprawiając trawienie. Pij filiżankę tego naparu przed lub po każdym posiłku.
 4. Napar z anyżu.
  Wystarczy zagotować filiżankę wody i dodać łyżkę sproszkowanego anyżu, pozostawić do zaparzenia na około 3 minuty, a następnie wypić. Możesz pić go codziennie, jest to starożytny środek przeciwko gazom i dyskomfortowi żołądka, ponieważ łagodzi i pomaga zregenerować florę jelitową.
 5. Imbir.
  Korzeń imbiru ma wiele właściwości, dlatego na Wschodzie jest stosowany w potrawach, w naparach, w proszku i w niemal każdej postaci. Regeneruje florę jelitową, wspomaga trawienie i zmniejsza powstawanie gazów. Możesz pokroić korzeń na małe kawałki i ssać go, będziesz również łagodzić dolegliwości gardła.

Węgiel drzewny – najskuteczniejsze rozwiązanie.

Przez wieki węgiel drzewny był używany do łagodzenia zatruć, niestrawności i innych dolegliwości. Węgiel drzewny nie jest wchłaniany przez przewód pokarmowy, ale jest porowaty, zatrzymuje gazy i łagodzi dyskomfort, który one powodują, zmniejszając w ten sposób wzdęcia brzucha.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *