Główne objawy lęku nocnego.

Jak się ostatnio wysypiasz? Niepokój o sen jest jednym z tych objawów, które stopniowo obniżają jakość naszego życia. Może pojawić się z powodu rytmu życia, stresu w pracy lub zmartwień w życiu osobistym i rodzinnym. Stres powoduje, że nasze ciało jest w ciągłym stanie alarmowym i nie pozwala naszemu umysłowi odpocząć. Z tym wszystkim sen staje się prawie niemożliwy, a brak snu zaczyna powodować inne objawy w naszym codziennym życiu.

Lęk przed snem: stres.

Pierwszy symptom lęku przed snem jest najbardziej oczywisty: śpimy mniej. Jak powiedzieliśmy, stres utrzymuje nasze umysły wyścigi i spędzamy bezsenne noce, podrzucając i obracając i ledwo zasypiając. Z brakiem odpoczynku przychodzi rozdrażnienie, co jest normalne, jeśli nie odpoczywamy w nocy. Nie tylko czujemy się rozdrażnieni i speszeni, ale również trudno nam się skoncentrować na codziennych zadaniach.
Jak można się spodziewać, osoby cierpiące z powodu stresu nie są w stanie się zrelaksować, co jest niezbędne dla dobrego snu. Umysł jest bardziej przyspieszony i szczególnie trudno jest go spowolnić tak, abyśmy mogli zasnąć. Dlatego w takich sytuacjach normalne jest, że w nocy występuje więcej zakłóceń snu. Ludzie z lękiem przed snem rzadko śpią po osiem godzin na raz, a jeśli już, to ich sen nie jest całkowicie produktywny.

Jak zwalczać lęki nocne?

Jeśli stres nie pozwala Ci zasnąć, możesz włączyć do codziennej rutyny suplement, który pomoże Twojemu umysłowi zrelaksować się na wszystkich poziomach, aby pomóc Ci zasnąć i uzyskać spokojny sen. Suplementy diety pomagają wykorzystując naturalne składniki, które są stopniowo uwalniane w nocy, aby nie tylko łatwo zasnąć, ale także uniknąć przerw w odpoczynku, aby był on głęboki i spokojny. Ponadto, nawyki takie jak unikanie ekranów przed snem (unikanie sprawdzania portali społecznościowych lub czytania na komputerze, lub tablecie) i ustanowienie rytuałów takich jak czytanie, medytacja lub relaksująca kąpiel mogą pomóc w uwolnieniu napięć, które gromadzą się w ciele i umyśle w ciągu dnia, przygotowując nas do odpoczynku.

Jeśli prowadzisz głównie siedzący tryb życia, codzienne podejmowanie ćwiczeń fizycznych może pomóc w zwalczaniu niepokoju sennego. Sport pozwala na uwolnienie napięcia i stresu, dzięki czemu Twoje ciało jest zrelaksowane przed snem. Wkrótce zauważysz, że Twój sen jest dłuższy i lepszy.
Dobry sen i wystarczająca ilość snu każdej nocy (od siedmiu do ośmiu godzin) jest niezbędna dla Twojego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, dlatego zachęcamy Cię do zwrócenia uwagi na te nawyki, aby zwalczyć stres lub niepokój podczas snu i poprawić jakość swojego snu. Poczujesz się jak w lepszym nastroju, będziesz miał więcej energii i bez wątpienia będziesz o wiele bardziej produktywny we wszystkich swoich codziennych działaniach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *