Dopasowane do wieku kremy na zmarszczki

Wchodząc do pierwszej lepszej drogerii, w której próbujemy znaleźć kremy wypełniające zmarszczki, w oczy natychmiast rzucają nam się oznaczenia dotyczące wieku. Na półkach znajdziemy zatem krem na zmarszczki 35+, czy 50+ i inne. Trzeba jednak pamiętać, że w rzeczywistości jest to jedynie podpowiedź producentów tego typu kosmetyków, dzięki którym trafiają one do wybranej przez nich docelowej grupy konsumentów. Dlatego też, przede wszystkim musimy dowiedzieć się jakie są potrzeby naszej skóry w konkretnym wieku, gdyż tylko dzięki temu, pośród tysięcy różnych produktów, znajdziemy skuteczne kremy na zmarszczki.

serum richevonPotrzeby skóry po 30. roku życia – krem na zmarszczki 30+?

Naturalna produkcja kolagenu w naszym organizmie trwa niezwykle krótko. Kiedy zatem kończymy 30 lat nasza skóra staje się podatna na rozciąganie i coraz wyraźniej widać na niej zmarszczki mimiczne. Zwłaszcza te w okolicach oczu oraz czoła są łatwo dostrzegalne, a u niektórych osób już w tym wieku przybierają one postać nie delikatnych linii, ale głębokich bruzd.

Dlatego też, już na tym etapie należy znaleźć taki krem na zmarszczki 30+, który pozwoli nam podjąć skuteczną walkę z wizualnymi efektami starzenia się skóry. Jeśli tego nie zrobimy, istniejące już bruzdy jeszcze bardziej się pogłębią i pozostaną z nami na stałe. A wtedy już żadne kremy na zmarszczki 30+ nie będą w stanie nam pomóc.

Potrzeby skóry po 40. roku życia – kremy na zmarszczki 40+?

Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry w młodym wieku, może skutkować problemami z jej wyglądem w późniejszym czasie. Po 40. roku życia ilość kolagenu drastycznie spada, a to w połączeniu ze stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków i ewentualnymi nałogami sprawia, że nasza skóra może prezentować się naprawdę źle. Przy prawidłowej pielęgnacji wygląd cery jest zdecydowanie lepszy, choć oczywiście zwykle nie jest ona całkowicie pozbawiona zmarszczek.

W przypadku tego typu cery, należy stosować takie kremy na zmarszczki 40+, które przy jak najmniejszej inwazyjności, delikatnie wygładzą bruzdy i sprawią, że skóra nabierze większego blasku. Jeśli chodzi o wypełniacze zmarszczek kremy sprawdzają się zdecydowanie najlepiej.

Potrzeby skóry po 50. roku życia – krem na zmarszczki 50+?

W okolicach 50 roku życia, w ciele kobiety zachodzi bardzo wiele zmian, które negatywnie wpływają na jej wygląd. Chodzi tutaj przede wszystkim o menopauzę, w wyniku której zahamowane zostaje wydzielani dwóch ważnych hormonów: progesteronu oraz estrogenu. Z tego względu, ilość kolagenu w skórze spaść może nawet o 35%, a do tego zmniejsza się również ilość tkanki kostnej, przez co w jakimś sensie nasza twarz się nieco „zapada”. Skóra staje się wiotka, a jej nadmiar po prostu opada, co jeszcze szczególnie widoczne w okolicach powiek czy policzków. Czy jednak z takim problemem może sobie poradzić krem na zmarszczki 50+?

Oczywiście całkowite zatrzymanie tego procesu nie jest możliwe, ale można go zdecydowanie ograniczyć. Chociaż kremy na zmarszczki 50+ nie zawsze zawierają wszystkie składniki jakich w tym okresie potrzebuje nasza skóra, warto poszukać kosmetyków, których skład będzie w tym przypadku odpowiednio bogaty w składniki aktywne. Pamiętajmy, że na zmarszczki kremy działają najlepiej.

Nie oznaczenie, ale skład kremu na zmarszczki decyduje o jakości!

Tak naprawdę, trzeba jasno i wyraźnie podkreślić, że żaden krem na zmarszczki 60+, 20+ czy 35+ nie będzie skuteczny, jeśli jego skład nie będzie odpowiednio skomponowany. Ilość sztucznych substancji zawartych w wielu kosmetykach jest wręcz zatrważający, tym bardziej, że właśnie przez to, zamiast pomagać mogą szkodzić naszej skórze.

Jeśli chodzi o kremy na zmarszczki stawiajmy na to co naturalne. Doskonałym przykładem takiego produktu jest chociażby Richevon, który fantastycznie oddziałuje na każdy typ skóry, również na te bardzo wrażliwe. Dzięki zawartym w nim składnikom aktywnym pochodzenia naturalnego, nasza skóra może się doskonale regenerować, pozostaje odżywiona i odpowiednio nawilżona. Oprócz tego, Richevon zawiera składniki napinające, które dbają o jej właściwą jędrność oraz elastyczność, a do tego skóra jest chroniona przed wolnymi rodnikami, które między innymi odpowiadają za proces starzenia się skóry. Nie ma zatem wątpliwości, że Richevon to naturalny wybór dla każdego rodzaju cery!