Czego szukać w kremie na zmarszczki na czole?

Wraz z wiekiem na twarzy, a w szczególności na czole, zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne, które nie dodają urody, dlatego też warto zrobić coś, aby zmniejszyć ich widoczność. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra odzyskuje jędrność, elastyczność oraz blask. Co jednak powinien zawierać w swoim składzie krem na zmarszczki na czole?
Retinol

Retinol to pochodna witaminy A, która pobudza zdolność skóry do budowy grubszego naskórka. Oprócz tego pomaga poprawić jędrność i elastyczność skóry, poprzez odbudowę zniszczonych włókien kolagenu i elastyny. Retinol to bardzo silnie działająca substancja, która neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za szybszy proces starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w organizmie każdej osoby, jednak z wiekiem jej ilość zaczyna się stopniowo zmniejszać. Dzięki tej substancji skóra jest dobrze nawilżona, a także ma odpowiednią gęstość i sprężystość. Kwas hialuronowy obecny w kremach przeciwzmarszczkowych pomaga magazynować wodę w naskórku, wypełniając przy okazji drobne zmarszczki, dzięki czemu stają się one mniej widoczne.

Koenzym Q10

Jeśli chodzi o zmarszczki na czole krem, to niezwykle ważne jest to, aby w jego składzie znajdował się koenzym q10, który wspomaga regenerację komórek skóry, dzięki czemu przez długi czas zachowuje ona swoją jędrność. świetnym produktem, który w swoim składzie zawiera właśnie koenzym q10, jest krem Richevon. Wspomniany krem to kompozycja wyłącznie naturalnych ekstraktów roślinnych, które wpływają korzystnie nie tylko na wygląd skóry, ale również na jej stan. Skóra po użyciu tego kremu staje się dogłębnie nawilżona, odżywiona oraz napięta, przez co zmarszczki nie są już tak bardzo widoczne. Warto również wiedzieć o tym, iż krem pomaga załagodzić różnego rodzaju podrażnienia, dzięki czemu mogą go stosować osoby z bardzo wrażliwą skórą.

Witamina C

Kolejnym bardzo ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych jest witamina C, która walcząc z wolnymi rodnikami, pomaga opóźnić proces starzenia się skóry. Witamina C to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, jednak aby efekty jego działania były jak najlepsze, niezwykle ważne jest to, aby kosmetyk miał odpowiednie stężenie, czyli co najmniej 5%. Dzięki witaminie C pobudzona zostaje produkcja kolagenu, dzięki czemu drobne zmarszczki znikają całkowicie. Niezwykle ważne jest również to, że witamina C pomaga zlikwidować przebarwienia, które powstały na skórze wskutek działania promieni słonecznych.