Jak wybrać dobry krem na pierwsze zmarszczki?

Zmarszczki według powszechnej opinii są pierwszą oznaką starzenia się skóry. Tymczasem pierwsze mimiczne zmarszczki mogą pojawić się już około dwudziestego roku życia. Jak wybrać dobry krem na pierwsze zmarszczki i czym powinien charakteryzować się taki kosmetyk?

W przypadku takiego problemu jak pierwsze zmarszczki krem powinien mieć lekką konsystencję. Jednak nie powinno być to jedyne kryterium wyboru, które należy wziąć pod uwagę. Tego typu krem powinien mieć jak najbardziej naturalny skład, ponieważ dzięki temu minimalizuje się ryzyko wystąpienia uczulenia. Ponadto naturalne składniki, takie jak wyciągi z roślin, bardzo często mają równie skuteczne działanie, co sztucznie uzyskane substancje. Pierwsze zmarszczki jaki krem będzie najlepszy?

Krem na pierwsze zmarszczki powinien mieć przede wszystkim odpowiedni skład. Dobrze, by zawierał kofeinę, ponieważ ten składnik wpływa korzystnie na napięcie skóry, dzięki czemu niemal natychmiast można poczuć jej działanie, a dodatkowo minimalizuje ona problemy z wypryskami. Kofeina to również doskonały środek na cienie pod oczami, ponieważ poprawia ona mikrokrążenie, a to właśnie jego zaburzenia, spowodowane między innymi przemęczeniem, powodują często powstawanie cieni i worków pod oczami.

Innym składnikiem, który powinien znaleźć się w kremie przeciwzmarszczkowym jest koenzym Q10 który obecnie jest doskonale znany, jako antyutleniacz opóźniający działanie wolnych rodników. Dzięki temu składnikowi zmarszczki nie powinny pojawić się zbyt wcześnie, a zmarszczki, które już powstały, powinny się zmniejszyć lub po prostu nie będą się pogłębiać. Obecnie jest to składnik niezbędny we wszelkiego rodzaju kremach przeciwzmarszczkowych.

Biorąc pod uwagę skład, idealny krem na pierwsze zmarszczki to Richevon. Ma naturalne składniki, dzięki czemu nadaje się idealnie do młodej skóry. Można używać tego kosmetyku nawet w przypadku, gdy dana cera ma skłonność do podrażnień, czy też ma tendencję do tak zwanych pękających naczynek. Oprócz wymienionych wcześniej składników, ten krem ma w swoim składzie także ekstrakt z pąków kwiatowych. Takie rozwiązanie jest skuteczniejsze, niż zastosowanie wyciągów z dojrzałych części rośliny. Ponadto zawiera także ekstrakt z ruszczyka kolczastego, dzięki czemu oprócz zmarszczek i opuchnięć, krem redukuje także pękanie naczynek krwionośnych.

Lekka struktura tego kremu sprawia, że mogą stosować go osoby w każdym wieku, dlatego też można stosować go zarówno w celach profilaktycznych, jak i wtedy gdy zmarszczki już się pojawią.